GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 4892193
*
nr 489 2193
Keramik
6 del, 50-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2007
kl 16:54:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 15:28:05
1
200 kr
2/10 15:40:58
2
150 kr
7/10 15:05:03
3
300 kr
8/10 14:08:00
4
300 kr
8/10 14:08:22
4
350 kr
8/10 16:47:13
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5277 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:39
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:55
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:06
-
5284 Fat
Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 19..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:45
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:00
*
Keramik
nr 489 2193
Keramik
6 del, 50-tal
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/10 15:28:05 | 1 | 200 kr |
2/10 15:40:58 | 2 | 150 kr |
7/10 15:05:03 | 3 | 300 kr |
8/10 14:08:00 | 4 | 300 kr |
8/10 14:08:22 | 4 | 350 kr |
8/10 16:47:13 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5277 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:39 -
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:55 -
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:06 -
5284 Fat
Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 19..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:45 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:00